VALMA ja TELMA

VALMA yleisissä ammatillisissa oppilaitoksissa

Tampereen seudun ammattiopisto, Tredu

Lempäälä:
Pienryhmät
Erityisopettaja Anne-Kristiina Puhakainen
anne-kristiina.puhakainen@tampere.fi
p. 050 302 5981

Erityisopettaja Sami Kianta
sami.kianta@tampere.fi
p. 050 305 3161

Tampere, Ajokinkuja:
Pienryhmä
Erityisopettaja Pirjo Kannisto
pirjo.kannisto@tampere.fi
p. 040 195 1408

Tampere, Hepolamminkatu:
Opettaja Aija Ylivakeri
aija.ylivakeri@tampere.fi
p. 041 7305571

loput yhteystiedot päivittyvät

Tampere, Sammonkatu
yhteystiedot päivittyvät

Tampere, Santalahdentie 
yhteystiedot päivittyvät 

Nokia
yhteystiedot päivittyvät

Tampereen Aikuiskoulutuskeskus, TAKK:

VALMA 10kk (kielipainotteinen)
Mari Poikolainen
mari.poikolainen@takk.fi
p. 044 7906 484 

VALMA rakennusalalle (kielipainotteinen)
Mari Poikolainen
mari.poikolainen@takk.fi
p. 044 7906 484  

VALMA rakennusalalle
Marko Uusitalo
marko.uusitalo@takk.fi
p. 044 7906 276

VALMA puhtauspalvelualalle:
Eija Järvilahti
eija.jarvilahti@takk.fi
p. 044 7906 305 

VALMA ravintola-alalle
Tapio Määttänen
tapio.maattanen@takk.fi
p. 044 7906 384

Sastamalan koulutuskuntayhtymä, Sasky:

Tampere:
Opinto-ohjaaja
Minna Vainio (peruskoulun suorittaneet, jatkuva haku)
minna.vainio@sasky.fi
p. 044 774 5005
 

Mänttä-Vilppula:
Opinto-ohjaaja
Teija Elers (peruskoulun tai sitä vastaavan suorittaneet, jatkuva haku) 
teija.elers@sasky.fi
p. 040 644 9256

Opinto-ohjaaja
Anne Ojalehto (maahanmuuttajille joilla on mahdollisuudet selviytyä opinnoissa suomen kiellellä, jatkuva haku)
anne.ojalehto@sasky.fi
p. 044 728 9188

 
Sastamala
Harri Pääkkönen (jatkuva haku)
harri.paakkonen@sasky.fi
p. 050 073 9661

Valkeakosken ammattiopisto, VAAO:

Opettaja/ohjaaja
Sanna Inkinen
sanna.inkinen@vaao.fi
p. 044 7061 042

Reunasta reunaan sivulla menevä turkoosi viiva, joka erottaa tekstikokonaisuudet toisistaan.

VALMA ja TELMA ammatillisissa erityis­­oppilaitoksissa

 

Aitoo toimipaikka (Pälkäne) ja Tampereen toimipiste Hervannassa:
TELMA – ja TUVA koulutuskokeilut ja tutustumiskäynnit:
Opinto-ohjaaja
Taina Toivettula
taina.toivettula@aikk.fi
p. 050 5630 090

Hakeutumisohjeet, koulutuskokeilun sähköinen ilmoittautumislomake ja esitietolomake tästä.

 
VALMA tutustumiskäynnit:
Opintoneuvoja
Jenni Nikkanen
 jenni.nikkanen@luovi.fi
puh. 040 319 3492
 
TELMA tutustumiskäynnit:
Opintoneuvoja
Marjo Reunanen
puh. 040 319 3731
 
Luovi/Silta Valmennus, Tuotantokoulu, TELMA
Työhönvalmentaja
Anni Reikko-Nieminen
anni.reikko-nieminen@siltavalmennus.fi
p. 050 521 5002
 
Sähköinen ilmoittautuminen tutustumisjaksolle tästä.
 
Tampere, Yliopistonkatu:
VALMA
Olli Saari
olli.saari@kiipula.fi
p. 040 847 5428

Heidi Viitikko
heidi.viitikko@kiipula.fi
p. 040 450 6230

Tampere, Hermiankatu 
TELMA
Marianna Lumijärvi marianna.lumijarvi@kiipula.fi
puh. 040 7142 889

Nokia, Kivimiehenkatu:
VALMA- ja TELMA
Taina Kihlström
taina.kihlstrom@kiipula.fi
p. 040 485 5442

Reunasta reunaan sivulla menevä turkoosi viiva, joka erottaa tekstikokonaisuudet toisistaan.