VALMA ja TELMA

VALMA yleisissä ammatillisissa oppilaitoksissa

Tampereen seudun ammattiopisto, Tredu:

Erityinen tuki Anne-Kristiina Puhakainen
anne-kristiina.puhakainen@tampere.fi
puh. 050 302 5981

Muu VALMA-koulutus: katso yhteystiedot Tredun sivuilta

Tampereen Aikuiskoulutuskeskus, TAKK:

Kouluttaja Mari Poikolainen
mari.poikolainen@takk.fi
puh. 044 790 6484

Valkeakosken ammattiopisto, VAAO:

Sanna Inkinen
sanna.inkinen@vaao.fi
puh. 044 7061 042
 
Pekka Keränen
pekka.keranen@vaao.fi
puh. 044 7061 002

Sastamalan koulutuskuntayhtymä, Sasky:

Paikkakunta: Hämeenkyrö, Mänttä, Sastamala

Vammalan ammattikoulu ja Karkun kotitalous- ja sosiaalialan oppilaitos
 
Tuija Penkkimäki
tuija.penkkimaki@sasky.fi
puh. 050 073 9661
 
Eija Uotila
eija.uotila@sasky.fi
puh. 050 345 8725
Reunasta reunaan sivulla menevä turkoosi viiva, joka erottaa tekstikokonaisuudet toisistaan.

VALMA ja TELMA ammatillisissa erityis­­oppilaitoksissa

 
Saija Nurmi
puh. 050 566 0921
 
Seppo Rinne
puh. 050 598 4377
 
Marjo Reunanen
opintotoimisto@luovi.fi
puh. 040 319 3731
Reunasta reunaan sivulla menevä turkoosi viiva, joka erottaa tekstikokonaisuudet toisistaan.

TELMA ammatillisissa erityis­oppilaitoksissa

Aitoon koulutuskeskus:

Aitoo: Mikko Kihlström
mikko.kihlstrom@aikk.fi
puh. 050 563 1499

Tampere: Taija Tuominen
taija.tuominen@aikk.fi
puh. 040 828 6160

Ammattiopisto Luovi:

Marjo Reunanen
marjo.reunanen@luovi.fi
puh. 040 319 3731

Kiipulan ammattiopisto:

Sanna Säkkinen
sanna.sakkinen@kiipula.fi
puh. 050 520 0485